Zdravá výživa

10.08.2010 02:38

Zelí:
Prospívá žaludku a podporuje trávení, odstraňuje deprese. Výborné na vředy. Na vředovou chorobu se užívá nalačno několikrát denně hrníček čerstvé šťávy ze zelí.

Čínské zelí:
Dobré na záněty, obsahuje látky, které brání růstu nádorů.

Mrkev:
Prospívá plicím, posiluje slezinu-slinivku, zlepšuje funkci jater, rozpouští nahromaděniny – kameny a nádory apod.

Řapíkatý celer:
Prospívá žaludku, slezině-slinivce, uklidňuje játra. Léăí závratě a nervozitu. Je vhodné ho užívat s ovocem, vysušuje vlhkost z nadměrné konzumace ovoce. Šťáva z celeru spolu s citronem léčí bolest hlavy a VKT.

Hlávkový salát:
Působí sedativně a vysušuje stavy vlhkosti, včetně otoků. Je nejbohatším zdrojem křemíku.

Lilek:
Snižuje otoky, pročišťuje krev a rozpouští krevní sraženiny, zejména na úrovni dělohy. Snižuje krvácivost. Ovlivňuje játra a dělohu a je zejména užitečný na uvolnění potlačených emocí . Není vhodné pro těhotné ženy – může vést k potratu.

Brambory:
Posilují slezinu – slinivku, harmonizují žaludek, mají vysoký obsah draslíku, takže vyvažují masitou stravu. Šťáva z brambor snižuje krevní tlak (3 šálky denně po dobu tří týdnů), obsahuje látky antibiotické povahy a má vysoký obsah vitaminu C. Zelené brambory a klíčky jsou toxické!

Pórek:
Posiluje ledviny, je močopudný a podporuje pocení. Doporučuje se při rýmě a prochladnutí, bolestí v bedrech, onemocnění ledvin. Je vynikající pro osoby s nadváhou. Léčebně je možné užít odvar z pórku každý den po dobu tří týdnů.

Petrželka – nať:
Podporuje trávení a doporučuje se v kombinaci s masem a rybami. Je vhodná pro léčbu některých druhů nadváhy, nateklých žláz a uzlin, kamenů ve žlučníku, močovém měchýři a ledvinách.

Více zde: https://www.vykladvestby.com/news/zdrava-vyziva/

Tags: No tags

Add a Comment

You must be logged in to post a comment