Byliny pro ochranu

Lidé je používali jako ochranu před negativní energií, k zahánění démonů nebo k čištění prostoru od záporných sil.


Šalvěj – absorbuje negativní energie, čistí
Bobkový list – exorcismus, meditace
Eukalyptus – očista, uzdravení, exorcismus
Řepík – ochrana proti kletbám, napomáhá klidnému spánku
Hluchavka – odstraňuje kletby
Květy černého bezu – uzdravení, ochrana, exorcismus
Svízel – ochrana
Starček – odvrací zlo
Semínka bodláčí – síla, odstraňuje kletby, ochrana
Sadec – vyhání zlo
Jablečník – exorcismus, ochrana
Pelyněk – ochrana před očarováním, volá dobré duchy
Semínka fenyklu – odhání zlo, uzdravuje

Růže damašská – dokáže zlomit ledajaké kouzlo černé magie. Působí také proti zlobě, žárlivosti a závisti. Použití: Jako kuřidlo, při aromaterapii nebo ve vonných tyčinkách.

Hřebíček – odhání negativní síly, očišťuje osoby i prostory. Posiluje auru, probouzí vnitřní sílu a sebevědomí. Znásobuje věštecké schopnosti a pomáhá navodit spojení s astrálem. Jako kuřidlo i při aromaterapii.

Ylang-ylang  – odstraňuje negativní duševní stavy a hněv. Podporuje (lásku) a klid, působí jako afrodiziakum. Při aromaterapii nebo ve vonných tyčinkách.

Rozmarýn – léčitelé si i umývali ruce v rozmarýnovém novém odvaru před započetím práce s nemocným. Chrání před psychickými útoky a nočními můrami, odstraňuje negativní energie. Jako kuřidlo i při aromaterapii. Položen pod postelí ochraňuje spícího před vším zlým, zavěšený nade dveřmi odhání zloděje.

Vetiver  – čistí energetické pole člověka, posiluje pozitivní energie. Jako kuřidlo, ve vonných tyčinkách.

Santal červený 
Zajímavosti: v Indii je uctíván jako posvátný. Chrání před vším zlým, uklidňuje, rozpouští napětí, pomáhá načerpat vnitřní sílu a dovolí vnitřnímu já se projevit. Podporuje a zesiluje vize. Společně s růží se používá ke »smývání« viny. Použití: jako kuřidlo, při aromaterapii nebo ve vonných tyčinkách.

Kopřiva 
Zajímavosti: Proti silám zla se nejlépe hodí staré rostliny. Při sklízení se rostlina opatrně seřízne nožem a kořen se nechá v zemi – jinak přijde o polovinu své síly. Ničí veškeré zlé síly, odráží prokletí. Spolu s řebříčkem tlumí strach a zvyšuje sebevědomí. Použití: Jako kuřidlo, do rohože před dveře, do podešví, do košťat.

Pelyněk černobýl – bylina má největší účinky, pokud je sbíraná za úplňku. K čemu slouží: K vyhnání zlých duchů, má celkové ochranné účinky. Vyvolává jasnovidost. Použití: Jako kuřidlo nebo se svazky bylin rozmístí po domě.

Skořice  – přináší do domu štěstí. Působí pozitivně při citovém chladu, tlumí stres a pomáhá při úzkostných stavech. Použití: Jako kuřidlo, při aromaterapii i ve vonných tyčinkách.

Levandule  – ve větších dávkách může vyvolávat agresivitu a nenávist ke všemu. Odstraňuje z aury negativní vibrace. Hodí se také při nervozitě a podrážděnosti, tiší tělesné i duševní bolesti. Použití: Jako kuřidlo, při aromaterapii či ve vonných tyčinkách. Čerstvé i sušené květy se rozvěšují po domě.

Oregano  – pro silnější účinek se sbírá vždy 24. června na den svatého Jana. Chrání před černou magií, odhání zlé duchy. Použití: Při aromaterapii. Svazečky rostliny se můžou rozvěsit do oken domů, nad dveře sídel i chlévů nebo vysadit kolem obydlí.