Infiltrace doporučený dopis

Infiltrace finální reakce 1.5.2020 /doporučený dopis/.

Paní režisérko Šárko Horáková Maixnerová,

jmenuji se Zdena Švancarová a opravňuji si Vám napsat pár vět týkajících posledního dílu pořadu Infiltrace – obchod s duší, ve kterém jsem nevědomky sehrála jednu z hlavních rolí. Vytvořila jste pořad na základě traumatu paní Simony Vlkové. Jistě jste vnímavá a empatická bytost, sama jste jistě prošla zkušeností, která Vás poznamenala na celý život a umožnila Vaši tak specifickou tvorbu.

Chtěla bych Vám položit několik otázek, které se vztahují k Vašemu dokumentu o mě a mé práci. Odepřela jste mi bohužel možnost se k Vašemu výtvoru na konci dokumentu vyjádřit. Mám za to, že v kultivované společnosti je to eticky běžné. Můžete uvést proč?

Musela jste shlédnout materiál pořízený skrytou kamerou vcelku, a přesto jste se rozhodla k jeho sestřihu a manipulaci tak, abyste mne ukázala v očích diváků jako Hyenu lidstva. Můžete uvést proč?

Podle mých informací trauma paní Simoně Vlkové způsobila jiná osoba, ke které paní Vlková zavítala pouhý měsíc po úmrtí své dcery. Proč jste nezavítali právě k ní, proč jste mne zcela úmyslně nastrčili jako kadáver (mršinu) veřejnosti a zničili můj profesní i osobní život?

Proč jste se uchýlila k tak jednostranné, neobjektivní, laicky a cíleně manipulované reportáži, která mě poškodila natolik, že jsem se začala bát o svůj život? Bylo to nutné a proč?

Jste si vědoma toho, že moje terapeutická metoda, která byla natočena skrytou kamerou a zveřejněna, je běžným terapeutickým postupem (viz pozn.), pro který mám oficiálně vystudovaný a potvrzený kurz? Přesto jste lživě a manipulativně zařadila tuto mou práci jako šarlatánství do Vašeho pořadu a ze mě lživě a pokrytecky vytvořila Váš přelud „Obchodnice z duší“ a nazvala Šmejdem? Můžete uvést proč? Odpovězte mi prosím. Osobně se domnívám, že takové hodnocení mé práce do Vašeho pořadu nepatří.

Paní Simona Vlková mne třikrát prosila, abych ji vyčistila byt, nabízela sama od sebe úhradu z ceníku na mých webových stránkách, víte to sama. Netušila jsem, že

jsem vstoupila do předem nalíčené pasti. Proč jste zneužili moji nevinnost a důvěru? Nebyla jsem to já, kdo někoho zneužil, byla jste to bohužel Vy a Váš tým pod hlavičkou veřejnoprávního média. Co Vás opravňuje k takovýmto činům?

Mnozí z Vašich fanoušků v diskusích píší, jak bylo odvážné se nepozorovaně „vloupat“ do mého bytu se skrytou kamerou a vše natočit. Myslíte, že takoví lidé jsou odvážní a zaslouží si obdiv? Prosím odpovězte mi? Mám na to právo, postavila jste mne obrazně řečeno na hranici s plajícím ohněm, tak jako to bylo zvykem v 16. století.

Paní režisérko, uvědomte si prosím: hlásat nepravdu, lži a bludy, patří k největším prohřeškům před očima našich stvořitelů. Zamyslete se, co děláte a na čích bedrech tvoříte Vaši slávu a popularitu. Určitě jsou mezi námi lidé vydávající se za duchovní bytosti a léčitele, lidé, kteří zneužívají bolest jiných, zoufalství, prázdnotu a mnohdy i pocit viny, který jim byla neprávem vryt do jejich srdce. Tak jako se vyskytují v politice, kamenných obchodech, v cestovních kancelářích a možná i v České televizi.

Já, paní Šárko Horáková Maixnerová k nim nepatřím. Prosím Vás, zodpovězte čestně, upřímně a pravdivě na mé otázky.

Zdena Švancarová v Praze 1.5.2020

Pozn.:

Americký psycholog James W. Pennebaker už téměř dvacet let používá metodu, která po člověku nechce nic jiného, než aby položil pero na papír a psal. Dr. Pennebaker, který působí jako profesor na katedře psychologie University-of-Texas v Austinu, je v této oblasti průkopníkem a autorem několika knih, které se zabývají metodou tzv. expresivního psaní. Tato metoda má své vědecky podložené výzkumy, prokazující, že expresivní psaní je cesta k uzdravení.

Prohlášení

Vážení klienti,

omlouvám se Všem, kteří jste ke mě přišli s důvěrou a čistým srdcem. Omlouvám se Všem za mé selhání. Nepostřehla jsem nečiré úmysly jedné z mých klientek. Moje selhání bylo důsledkem naivního myšlení, že každý člověk, který vyhledal a požádal o duchovní souznění, je upřímný a čistý. Omlouvám se, že jsem Vás nechala onou inkriminovanou reportáží a cíleně podjatým doprovodným komentářem zranit ve Vašich pocitech a strhnout do hlubin špatného svědomí. Byli jste na neviditelném pozadí prezentováni jako tupci a tak jako já hluboce poníženi před těmi, na kterých Vám záleželo i záleží.

Nemám žádnou zášť k osobě, která pohanila mou práci, ani k instituci, která to dovolila, neboť kolikrát, když je člověk v hlubokých bolestech, chce i on, aby jeho trápení a bezpráví pocítili na vlastní kůži také jiní.

Přeji lásku a toleranci Všem, kteří pořad shlédli a mé řádky četli.

Zdena Švancarová v Praze 30.4.2020

Tags: No tags

Comments are closed.